2017 Estonian Cup 2. etapp Põleva Kivi

Peale eelmist külma võistlust on päikesepaisteline +10 kraadi ilm ikka täielik luksus. See oli lihtsalt nii mõnus, et põhimõtteliselt oleks võinud ujukatega peale minna. Aga ma tõmbasin ikkagi base layeri alla, et no kurat päris kindel ikka ei saa veel olla, et ilm ikkagi püsib 😀
Muide, olen nüüd need kaks võistlust sõitnud spets võistlusrattaga, millel on konkreetselt kõik asjad paremad, kui mu eelmisel rattal, millega ma enne võistlesin. Kirjutan rataste võrdlusest mõnipäev ühe blogipostituse, sest no midagi ei ole öelda, Datsunil ja Ferraril on ikka päris suur vahe.

Aga-aga. Top 100 on juba päris lähedal. Painutasin ennast lõppkohale 106, kus võistlejaid oli kokku 482. Kaotasin võitjale 20 minutit (15.8% kaotust). Kui nüüd mõelda sellele, et eelmise aasta kõige parem tulemus oli mul 34% kaotust võitjale. Praegu, hooaja alguses Põleva Kivi rattamaratonil, mis oli mu B kategooria võistlus, olin ma üle 15% kiirem, kui eelmise hooaja lõpus. Selle annab kokku kiire ratas ja parem vorm. Ulme. Saab olema väga põnev näha, mis hooaja lõpus saab, sest ma plaanin trennist maksimumi võtta. Ja ma poleks elusees arvanud, et TOP100 sisse jõudmiseks piisab tegelikult 3.7w/kg FTP-st, mis tegelikult ei ole üldse palju ja mis tegelikult tähendab, et 100 piirimail sõitjad on veel suhteliselt nõrgad 😀 Haha.

Sõidust ka 🙂 Alguses oli ilgelt rõve lahtise kruusaga tee, et seal 30+km/h küttes mõne kohapeal kurvis ratas ujus all nii et vähe polnud. Olin täpselt vahepeal oma tempoga ja üritasin aru saada, kas ma peaks puid veel alla viskama või mõne puu hoopis tule alt ära võtma. Otsustasin, et jätan nii kuidas on igaks juhuks ja vaatan, mis edasi saab. Sai nii, et tasapisi rühkisin ikka ettepoole. Rajal oli üks eriti kehv koht, paar kilti(või veel rohkem) kestev rusikasuuruste kruusatükkidega kruusatee. Nii, et seal lükkasid suure käigu peale ja lihtsalt kannatasid ära. Vaatasid pidevalt ette, et kas nüüd lõpuks lõppeb ära või ei. Lõpuks ikka lõppes. Möödumisi teha oli ikka suht raske, sest pisut rohkem kinnisõidetud osa pealt kõvale kaldudes oli eriti pehme mitte kinni sõidetud osa ja oi kuidas see imes.
Nagu eelmise hooaja alguses kisuvad ka selle hooaja alguses jalad lõpupoole krampi. Ca 10-15km lõpuni ja reied hakkavad kiskuma. Üks asi, mida ma pole proovinud on spets joogi tarbimine sõidu ajal, mis varustab keha pidevalt magneesiumi, kaaliumi, naatriumi, kloriidi ja kaltsiumiga. Osad räägivad, et peaks toimima. Proovime ära.

Järgmisel sõidul, Valgehobusemäe rattamaratonil võiks TOP100 ära tulla. Katsun oma vormi ajastada täpselt parajaks, et oleks kuskil -10 ja 0 TSB vahel. Nii, et jalg oleks mitte täielikult puhanud vaid parajalt.

Selle sõidu numbrid:
Distants: 54km
Aeg: 02:24:03 (võitja aeg: 02:04:20)
Kaotusprotsent võitjale: 15.8%
Lõppkoht protokollis: 106/480st

Kaotusprotsentide kokkuvõte:
Kolgaküla – 34.6%
Põleva Kivi – 15.8%